ЦСКА загуби от непобедения тим на Ираклис с 0:3 гейма (24:26, 18:25, 27:29) в последния си мач от група А на Шампионската лига. Доста голямобе полицейското присъствие в и около зала Христо Ботев. Щателен бе контролът на входовете, при положение, чевходът бе свободен. В сектора с червени привърженициостанаха свободни места.

Стартови шестици:

ЦСКА: Иван Зарев, Стоян Самунев, Стойко Ненчев, Рафаел Паскуал Бойко Бонев, Филип Майо и либеро Даниел Пеев (резерви: иколай Найденов, Иван Колев, Светозар Иванов, Теодор Тодоров, Георги Вълов)

Ираклис: Пламен Константинов, Симон Тишер, Маркус Нилсон, Ален Акхрем, Николаос Смарагдис, Герасимос Канелос и либеро Герасимос Канелос (резерви: Евгениос Гкорцанюк, Йоанис Царитонидис, Сенисон Сена да Концейкао, Димитриос Царалампидис)

Част от публиката изпълни заканите си от Солун и не спести освиркванията си към капитана на националния отбор на България, който не крие, че е от Левски. При представянето на стартовите шестици и излизането на капитана на Ираклис Пламен Константинов освирквания и овации се свесиха в едно. После Гибона отнесе бурни викове „Говедо” от сектора с червените фенове. За първи път при домакинските срещи на ЦСКА в Шампионската лига, отборът гост има и своя публика – 14 гърци гласовите подкрепят солунчани. На трибуните бяха забелязани бащата на Гибона Георги Константинов и националният център Николай Николов.

Началото бе равностойно при първите разигравания, гостите повеждаха, червените догонваха. Първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за армейците, след директна точка от сервис на разпределителя Иван Зарев. Плеймейкърът е направи с чекмедже. До моментът домакините стояха в пъти по-добре на начален удар, а гостите грешаха в този елемент. Равностойната игра се запази, а за първи път се стигна до разлика от две точки при 15:13 за Ираклис, когато Бойко Бонев бе спрян с блокада на Маркус Нилсон. Смарагдис път донесе нов аванс от 2 точки за гостите при 16:14. Тимът на Александър Попов веднага догони в резултата съперника с атака на Филип Майо и грешка на Ираклис за 16:16, след това дори поведе с 18:17. Шведът Маркус Нилсон пък отново изведе тима си напред с чекмедже за 20:18. Авансът на Ираклис остана две точки (21:19) и след сревис в аут на Стойко Ненчев, грешките в този елемент продължиха, а Гибона излъга червена блокада за 22:20. Канелос бе заменен от Царитонидис, след което с чудесна блокада на Стоян Самунев. Рафа и той сгреши сервис и солунчани пак дръпнаха с 23:21. Бойко Бонев върна червената инициатива, тимът му се възползва и изравни при 23:23. Смарагдис реализира точка за първия гейм-бол при 24:23 за гостите. Гибона застана на сервис, но Бойко Бонев атакува, топката излезе в аут от гръцката блокада, Ираклис протестираха, че тя е ударила коляното му, но реферът отсъди 24:24. Отново силова атака на Нилсов доведе до гейм-бол за Ираклис – 25:24. Бонев сгреши и това даде гейм на Ираклис – 26:24.

Развитието на първия гейм се запази през втория – равенства, грешки и малък точков аванс на отделни моменти. При първата техническо прекъсване Ираклис водеше с 8:7, Константинов сгреши сервис за 8:8. втората почивка бе при 16:15 отново за шампионите на Гърция. Първата най-голяма разлика в мача от три точки бе 19:16 за гостите, когато Гибона изпълни три поредни сервиса. При 17:22 Сашо Попов направи първата си смяна, като смени Иван Зарев с втория си разпределител Николай Найденов. Димитрис Цараампдис извади за първи път от полето Пламен Константинов при 24:18. с два поредни аса на Ален Акхрем донесоха втори гейма на Ираклис – 25:18. През тази част Филип Майо реализира 5 точки, Нилсон – 8, а Ален Акхрем – 6.

Куриозен бе моментът между първия и втория гейм, когато играчите и на двата тима се събраха да подскачат заедно на място, където подовото покритие терафлекс се вдигна. С общи усилия, все пак нещата се оправиха.

Третата част бе с най-категоричното начало – Ираклис поведе с 8:6 след сгрешени сервиси на Гибона и Николай Найденов. Стоят Самунев изравни за 9:9. При пасив от 2 точки за ЦСКА 9:11, Попов извади Рафаел Паскуал и пусна Георги Вълов, при последвалата нова точка за съперника Стоян Самунев напусна полети за сметка на Светозар Иванов. Пламен Константинов донесе второто прекъсване при 16:12. След добри изяви на Бойко Бонев и Филип Майо ЦСКА почти настигна Ираклис – 16:17 и 19:20. Равенството все пак дойде за първи път в частта при 20:20 след атака на Майо и така дойдоха най-интересните моменти: последва грешна атака на гърците и това бе 21:20 за ЦСКА. Гостите отново сгрешиха и 22:21, Нилсон атакува успешно – 22:21, Георги Вълов получи добра топка и успешно реализира за 23:21, Нилсон донесе 22 точка за Ираклис. Резултатът отново бе равен 23:23, а чрез отново Нилсон солунчани взеха първия си мач-бол при 24:23, Майо изравни за 24:24. Теодор Тодоров влезе в игра вместо Стойко Ненчев, Смарагдис реализира за 25:24, Гибона застана на сервис под освирквания и викове „Говедо”. ЦСКА отново изравни за 25:25 след изява на Майо, Нилсон отговори – 25:26. Кениецът пък надскочи всички и изравни за 26:26. Бойко Бонев срази Гибона с ас – 27:26 и това бе първи гейм-бол за ЦСКА. Канелос обаче изравни, а Нилсон даде нов аванс и четвърти мач-бол за Ираклис – 28:27. И отново Нилсон затвори мача – 29:27 и 3:0 гейма за Ираклис.

Това бе шести успех от шест мача за гърците и шеста поредна загуба за ЦСКА при дебюта си в Шампионската лига. След загубата си червените играчи отидоха и поздравиха вярната си публика.

За ЦСКА най-резултатен бе Филип Майо с 18 точки, а за Ираклис Нилсон отбеляза 22. Пламен Константинов пък се отличи с 6.