Волейболният ЦСКА загуби от руския Белогорие Белгород с 0:3 гейма /23:25, 20:25, 18:25/ в първия мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на CEV.

Реваншът е на 19-и декември.

В зала "Универсиада" в София "червените" не успяха да се противопоставят на именития си съперник, който бе с българина Николай Николов в състава, като единствено в края на първия гейм и началото на втория притесниха руския отбор. За домакините видни бяха кадровите проблеми за двубоя, които повлияха на представянето им.

Ники Николов: Хубаво е да биеш, но не и приятели

Първият гейм премина под диктовката на гостите, които поведоха с 16:11. "Червените" изравниха до 22:22, но Белогорие спечели с 25:23.

Последва добро начало на втората част, ЦСКА взе аванс от 4:1 точки, но Белогорие бързо обърна и взе отново инициативата, за да вземе гейма с 25:20.

В третия гейм отново руският тим бе доминиращ и затвори мача след 25:18 точки в своя полза.