Волейболният отбор на Нефтохимик Бургас загуби и втория мач срещу полския СКРА Белхатов с 1:3 (10:25, 26:24, 15:25, ) и отпадна на осминафиналите на турнира за Купата на ЦЕВ. Преди седмица българският тим отстъпи на родна земя с 2:3, въпреки че съперникът бе пристигнал в България едва с 8 играчи, след като останалите бяха дали положителни тестове за COVID-19.

В първия сет Нефтохимик се даде без бой и загуби с 10:25, като позволи на домакините да направят серии от поредни 6 и 5 точки. Вторият сет бе много по-оспорван, а бургазлии показаха характер, като успяха да направят обрат от 21:23 и да спечелят с 26:24. Силни изяви в края за отбора на Николай Желязков имаха Николай Учиков и Венцислав Рагин.

СКРА Белхатов си върна доминацията в третия сет, налагайки се убедително с 25:15. Същата бе картината и в следващия сет, който приключи при 25:14 за тима от Белхатов, който се наложи с крайното 3:1.

Поляците имаха 53 успешни атаки срещу само 28 за българския отбор. Домакините направиха и цели 15 аса, докато Нефтохимик остана с 2.
Най-резултатни в мача логично бяха играчите на СКРА Белхатов. Нидерландецът Дик Кой завърши с 22 точки, Дамиан Шулц добави 19, а Матеуш Биеньек помогна за успеха с 13. За Нефтохимик с по 8 точки се отчетоха Учиков и Рагин.