Марица взе хубава победа с 3:1 гейма над ЛП Сало от Финландия в първия си мач от Шампионската лига.

Реваншът от този втори кръг е на 25 октомври, но пловдивчанки взеха добър аванс преди него.

След успеха на Марица в ШЛ: Имаме върху какво да работим

В отделните геймове Марица се наложи с 25-18, 25-20, 23-25 и 25-21. Двубоят в Пловдив продължи час и 50 минути.

Въпреки че гостите от Финландия дадоха сериозен отпор, Марица стартира ударно с успех в първите два гейма - 25-18 и 25-20.

В третия гейм обаче Сало се възползва от грешките на българския отбор и успя да излъже пловдивчанки, за да намалят до 1-2 изоставането си. Марица водеше до второто техническо прекъсване уверено, но в края финландският състав измъкна гейма.

Четвъртият гейм също бе напрегнат, оспорван, изпълнен с грешки, но отново в заключителните моменти, както в първия и втория период, Марица намери сили да затвори нещата в своя полза с 25:21.

Кремена Каменова завърши с 21 точки, Таня Петкова добави 16, а Нася Димитрова - 13.