Българският първенец Хебър Пазарджик постигна втора победа в група А на мъжката волейболна Шампионска лига, след като в своята зала се наложи с 3:2 гейма (23:25, 21:25, 25:20, 25:22, 16:14) над Кнак Рьоселаре (Белгия). Волейболистите на италианския треньор Камило Плачи направиха обрат от 0:2 до 3:2 гейма, а след това сътвориха още един обрат в тайбрека, където успяха да изтръгнат успеха от 13:14 до 16:14. Двата отбора ще се срещнат още веднъж утре, като днес Хебър беше записан като символичен гост.

В групата начело е Ястжембски (Полша) с 18 точки, постигнати от 6 победи в 6 мача. Кнак Рьоселаре има 2 победи и 3 поражения и 5 точки. Следва германският Фридрихсхафен с 1 победа и 5 поражения, а Хебър е с 2 победи и 3 загуби, но с 4 точки.

Пазарджиклии започнаха с минимална преднина от 6:5, след което блокада на Николай Къртев и Якопо Масари поддържаше аванса и при 9:8. Силният в тези минути Къртев помогна авансът да се увеличи на 16:12, а след това до 22:20. Но Камило Плачи трябваше да взима прекъсване, след като Брадли Гънтър сбърка при атаката и равенството 22:22 светна на таблото. След паузата белгийците взеха геймбол при 24:23, а Питер Кулман осигури успеха в първия гейм за гостите от Белгия.

Началото на втория гейм беше за Кнак Рьоселаре, които дръпнаха с 3:1, а след това и с 8:5. Импулс в играта на българските шампиони им помогна да стигнат до равенството 11:11 с атака през центъра на Виктор Йосифов. Две точки на Дейвид Кръстев поддържаха равенството на 13:13, но след това играчите от Белгия дръпнаха със 17:14, 18:15 и 23:20 благодарение на Матайс Десмет, на естонския диагонал Мерт Тамеару и на прецизните атаки на Питер Кулман. В края на частта гостите нагледно показаха защо печелят геймовете си до тук – мощни атаки от начален удар, подвижна блокада и отлично либеро, а също така и завършване от крайната линия – 25:21.

В третия гейм хебърци най-после успяха да измъкнат гейма с 25:20. Българите се измъкнаха от трудностите след 19:17, постепенно увеличиха на 22:18, а след това и взеха частта.

В четвъртата част българският отбор рязко подобри блокадата си и малко преди края играчите на Камило Плачи имаха 13 блокади срещу 7. Това донесе и геймбол за българите, които поведоха с 24:22 в четвъртия гейм. И отново блокадата, този път на единична на Тодор Тодоров, резултатът в геймовете беше изравнен 25:22 и 2:2 гейма. Иначе частта започна за белгийците от Кнак, които дръпнаха в резултата, но след 11:10 и мощна атака на Тодор Алексиев.

Тайбрекът започна с минимален аванс на белгийците от 3:1 и 4:2, който беше резултат от грешки на пазарджиклии. С усилията на Тодоров и Алексиев резултатът беше изравнен на 8:8, но атака на Алексиев беше спряна с тройна блокада и Кнак Рьоселаре поведе с 11:8. Но имаше грешки и при гостите, като Сандер Деповере прати топката в мрежата от начален удар, а след това и Алексиев показа огромния си опит, за да изравни 12:12. Последва и най-дългото разиграване в тайбрека, което обаче завърши с точка за белгийците. Последваха точка на Матайс Десмет и на Тодор Алексиев, за да се стигне до 14:13. Но след таймаута хебърци буквално изригнаха. Най-напред Пламен Шекерджиев направи ас, след което Виктор Йосифов се намеси решаващо.

Тодор Алексиев беше най-резултатен от българския отбор с 22 точки, 10 от сервис. Якопо Масари добави 18, а Теодор Тодоров остана 10, в това число и 5 блокади. За гостите от Белгия над всички беше Питер Кулман с 19, Матайс Десмет остана със 17, а Мерт Тамеару приключи с 16.