Родният волейболен шампион Марек Юнион Ивкони не успя да запише успех и в третия си мач от груповата фаза на Шампионската лига. Дупничани паднаха с 0:3 гейма в Германия при гостуването си на Берлин Волейс.

В отделните геймове резултатът беше 25:18, 25:20 и 25:17 в полза на домакините. На практика германците държаха инициативата през целия мач и победата им не изглеждаше застрашена в нито един момент.

За Марек най-резултатни бяха Станислав Величков и Ангел Велков, които реализираха съответно 9 и 8 точки, но това се оказа крайно недостатъчно за нещо различно от поражение с 0:3 в тази битка.

Така дупничани са последни в класирането без нито една точка в актива си и само с един спечелен гейм срещу девет загубени. Берлин Волейс пък записа първа победа в турнира и е на трето място с 3 точки.

В следващия кръг на 16 декември двата тима ще се срещнат отново, но този път в Дупница.