Марек Юнион Ивкони взе първи гейм в Шампионската лига по волейбол за мъже, но допусна втора поредна загуба в група "А" на надпреварата.

Дупничани отстъпиха при гостуването на Аркас Измир с 1:3 (17:25, 25:21, 22:25, 18:25) и останаха на последно място без спечелена точка.

В другата среща от групата Белогорие (Русия) се наложи над гостуващия Берлин Волей (Германия) с 3:0 (25:18, 25:17, 26:24) и води в подреждането с пълен актив от 6 точки. Аркас е втори с 5 точки, а Берлин Волей има 1 точка.

Турците започнаха силно и набързо поведоха с 9:4, след което нямаха особени проблеми до края на първия гейм.

След равностойно начало на втората част възпитаниците на Найден Найденов направиха серия от пет безответни точки, за да поведат с 16:13. В последствие те продължиха добрата си игра и дръпнаха с 24:18, като успяха да затворят гейма при третата си възможност.

Третата част започна лошо за дупничани, които допуснаха ранно изоставане от 3:8. Домакините продължиха да контролират събитията на полето, но постепенно Марек започна да стопява пасива си и дори стигна до 22:23, но за повече нямаше сили.

В четвъртия гейм турците отново доминираха. Те имаха преднина от няколко точки още от началото, а второто техническо прекъсване дойде при 16:10 в тяхна полза. Авансът на Аркас дори стигна до 21:12, което окончателно предреши нещата.

Михаел Манджуков изигра силен мач за дупничани с 18 точки, Борислав Апостолов добави 11, а Станислав Величков се отличи с 10.
Гьокхан Гьокгьоз беше най-резултатен в мача с 29 точки за победителите, а Антонен Рузие допринесе с 19.