ЦСКА отпадна на 1/16-финалите на втория по сила европейски клубен турнир по волейбол за мъже за Купата на CEV. Възпитаниците на Александър Попов загубиха като гост от руския тим с 0:3 (15:25, 23:25, 10:25) за 64 минути.

Белогорие спечели и първата среща в София с 3:0 гейма и продължава на осмифиналите в турнира.

Руските волейболисти доминираха в първия и третия гейм на двубоя. Единствено втората част беше оспорвана.

"Червените" играха равностойно, имаха аванс от 16:14, но при 20:20 не успяха да поведат отново в резултата. Отборът на Белогорие спечели две поредни разигравания за 22:20 и не допусна обрат до края на гейма.

В последната част домакините поведоха с 21:9 и без проблеми приключиха мача.

За домакините най-резултатни бяха Дмитрий Мусерски с 15 точки и Максим Жигалов с 11 точки.

Българският център на Белогорие Николай Николов започна като титуляр и завърши със 7 точки.