Волейболният първенец на България ЦСКА не успя да вземе първа победа в Шампионската лига. Червените имаха шанса на 4 пъти за стигнат до успех, но при последното си гостуване в груповата фаза, загубиха от Фенербахче с 2:3 гейма (25:27, 17:25, 25:21, 25:19, 17:19).

Капитанът Рафаел Паскуал и компания, пред 764 зрители, около 40 от тях фенове на ЦСКА, обърнаха от 0:2 за 2:2 гейма, в тайбрека дори водеха с 6:1, 8:6, 14:12, но след 4 мач-бола, турците успяха да догонят червените и чрез американеца Брук Билингс не само изравниха, но и спечелиха с 19:17.

Александър Попов заложи като титуляри на Иван Зарев, Стоян Самунев, Стойко Ненчев, Рафаел Паскуал, Филип Майо, Бойко Бонев и либеро играещия помощник треньор Даниел Пеев. По-късно в игра като резерви влязоха в Истанбул Николай Найденов, Светозар Иванов, Георги Вълов.

Първата част ЦСКА имаше предимство в резултата (8:7, 16:14, 23:21). Фенербахче успя да изравни за 23:23, поведе с 24:23, Паскуал догони за 25:25, но сгреши при последвалия сервис и лесно Владимир Гърбич и компания поведоха с 1:0 гейма след 27:25 точки.

Втората част бе категорично под диктовката на домакините (8:3, 16:10). При 21:13 Попов смени Иван Зарев с Ники Найденов и Паскуал с Вълов, но турците лесно спечелиха гейма с 25:17 и така поведоха с 2:0.

След равностойно начало на третия гейм ЦСКА загатна за възможностите си и наложи стила и силата си, за да вземе частта с 25:21 след пусната топка от Зарев.

Намерили начина за успешна игра, червените водеха с 8:7 и 16:13 на техническите паузи в четвъртия гейм и заслужено го спечелиха с 25:19. Така ЦСКА взе за първи път два гейма в един мач след този обрат.

В тайбрека родните играчи отново бяха водещите, като имаха аванс от 5 точки в началото. При размяната на игралните полета турците ги бяха догонили, но все пак ЦСКА водеше с 8:6. първият мач-бол дойде при 14:12 за червените. След това те изпуснаха още три възможности да затворят мача. Брук Билинг се разигра, изравни и обърна развоя. От втори опит Фенербахче взе третия си успех в група А на ШЛ след 19:17 точки.

Най-резултатен за армейците бе Филип Майо с 24 точки, Бойко Бонев и Рафаел Паскуал добавиха по 12. За Фенербахче американецът Брук Билинг се отличи с 32 точки, а Владимир Гърбич с 9.

ЦСКА остава на последното четвърто място след 5 загуби от 5 мача, а последният им мач от ШЛ е на 21 януари срещу Пламен Константинов и Тодор Баев с Ираклис от 17:30 часа в зала Христо Ботев.

Тази вечер Гибона и компания останаха непобедени след като взеха пети успех, биейки Смилен Мляков с Ченстохова с 3:1 гейма (25:22, 18:25, 25:17, 25:23) пред 1100 зрители в Солун. В зала Евосмос Пламен постигна 7 точки, а Смилен не игра.

В третия по сила клубен волейболен турнир на Стария континент националите Боян Йорданов и Андрей Жеков с гръцкия си тим Патра победиха като домакини унгарския Комета Капосвар с 3:0 гейма (25:16, 25:19, 25:16). Това бе първи мач от 1/8-финалите на GM Capital Чалъндж Къп. На 21 януари е реваншът в Будапеща с дошлия от CEV Cup тим.