Волейболният отбор на Тренто с капитана си Матей Казийски загуби като гост от Перуджа с 1:3 (25:22, 19:25, 25:27, 13:25) в 8-ия кръг на италианската Суперлига.

Казийски игра само в първите два гейма на мача, като завърши с нетипичните за него 2 точки - един ас и една успешна блокада. Българският волейболист направи 14 опита за атака, които бяха неуспешни. Той бе заменен след втория гейм от Габриеле Нели, който завърши мача.

С поражението Тренто остава на четвърто място във временното класиране, като е с 8 точки по-малко от лидера Перуджа.

Днес воденият от Радостин Стойчев Верона с Алекс Грозданов приема Падуа, където играе Аспарух Аспарухов.

Домакинският мач на шампиона Лубе Чивитанова с Алекс Николов в редиците със Сиена бе отложен заради положителен тест за КОВИД-19 на няколко състезатели на Чивитанова.