Женският национален отбор по волейбол запази своето място в един от най-престижните турнири - Лигата на нациите (VNL) и за следващата 2024-а година! Въпреки че българките не успяха да победят рано сутринта Сърбия и загубихме с 2:3 гейма, прекият ни съперник Хърватия падна от Турция с 0:3 гейма (14:25, 23:25,18:25) в последния мач от Група 6, проведен в Банкок, и ще играе на "Чалъндж" турнира във Франция.

Драмата стигна до последния ден на турнира, тъй като двата отбора имаха по две победи - най-важният показател при класирането. Нашите спечелиха именно срещу Хърватия на старта и срещу Южна Корея. А съперникът ни победи корейките и Тайланд.

В крайна сметка България завърши на 13-о място от 16 отбора в турнира. Изпреварихме и Тайланд заради повече точки. Освен двете ни победи, имаме 3 точки от загуби с по 2:3 - от Доминиканска република, Германия и Сърбия.

Сега треньорът Лоренцо Мичели ще насочи изцяло подготовката на отбора си за Европейското първенство и олимпийската квалификация.