Волейболният отбор на Марица (Пловдив) стартира с победа полуфиналната серия от женското първенство в НВЛ, след като надигра настоящите шампионки от ЦСКА-Демакс с 3:1 (25:19, 20:25, 25:18, 25:23).

Първият гейм на срещата започна равностойно до техническото прекъсване дошло при резултат 8:7 за гостенките, след което Марица поведе и затвори гейма при 25:19. Втората част премина изцяло под диктовката на шампионките, които поведоха от самото начало и спечелиха с 25:20. В третия гейм ролите се размениха, момичетата на Иван Петков взеха инициативата и спечелиха с най-убедителния резултат в мача - 25:18. В четвъртата част пловдивчанки започна да диктуват играта от първото разиграване, като натрупаха солиден аванс от 8 точки - 17:9. Последва отпускане в редиците на домакините от което шампионките се възползваха изравнявайки резултата при 21:21. Последното равенство бе при 23:23, след което маричанки отбелязаха две безответни точки.

Топреализатор в  мача стана капитанката на Марица Диана Малинова отбелязала 23 точки. За шампионките най-резултатни бяха Симона Димитрова с 22, и Гергана Димитрова с 21 точки.

Така отборът на Казанлък Волей поведе с 1-0 победи в серията, в която се играе до 2 победи от 3 мача. Реваншът е на 23 март (неделя) в Казанлък, като е насрочен за 18,00 часа.