Китай оглави временно класирането в група "Б" на турнира по волейбол за жени от олимпийските игри в Рио де Жанейро, след като победи с категоричното 3:0 (25:20, 25:17, 25:18) опашкаря в подреждането Пуерто Рико. По-късно днес обаче се срещат фаворитите за първото място САЩ и Сърбия.

Първият гейм между Китай и Пуерто Рико беше равностоен, но във втория азиатките направиха пет последователни точки за 16:10 и задържаха аванса си за победата. Третият гейм пък започна със серия от седем поредни точки за китайките, сред които и два аса на сервиращата Жоци Хуй. В крайна сметка азиатките спечелиха именно с такава разлика при 25:18.

Следващият мач от групата е между Италия и Холандия, съответно пети и четвърти в класирането.

Резултати от груповата фаза на волейболния турнир при жените на олимпийските игри в Рио: