Япония постигна втора победа на турнира от волейболната лига на нациите във Варна. Азиатският тим надделя над Австралия след тайбрек - 3:2. Победата е четвърта за Япония в лигата, като азиатците имат и 5 загуби и общо 10 точки в актива си. Австралия е с един успех, 8 поражения и 7 точки в актива си.

След две равенства в началото Япония успя да поведе с 6:2, но след серия на австралийците от 4 поредни точки резултатът бе изравнен при 6:6. При първото техническо прекъсване азиатците имаха преднина от 2 точки - 8:6. Последваха четири равенства, след които Япония отбеляза три поредни точки и поведе с 14:11, а при второто прекъсване резултатът бе 16:12 за домакините в днешната среща. До края на гейма японците показаха добра игра в защита и в атака и взеха първата част с 25:18.

Вторият гейм започна също с изравнявания, след които обаче напред в резултата излязоха австралийците при 4:2. Япония изравни веднага, а след нови две равенства гостите направиха серия от пет поредни точки и поведоха с 11:6. Японците с добра игра успяха да изравнят при 15:15, а при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:15 за австралийците. След почивката последваха две изравнявания, след които Австралия успя да поведе с 2 точки при 19:17. Австралия поведе с 4 точки при 23:19, изпусна три геймбола при 24:21 и домакините изравниха при 24:24. След още едно равенство все пак гостите успяха да вземат втората част с 27:25 и изравниха резултата в геймовете - 1:1.

Австралия поведе с 2:0 в началото на третата част, но японците веднага успяха да изрявнят. До първото техническо прекъсване при 8:7 за Япония, резултатът се движеше точка за точка и бе изравняван пет пъти. След прекъсването играта бе изключително равностойна, резултатът бе изравняван 8 пъти и при второто техническо прекъсване предимството бе на страната на домакините - 16:15. След прекъсването австралийците реализираха три поредни точки след две страхотни блокада и ас на Трент Одея и поведоха с 18:16. След грешка в атака на австралийците Япония изравни при 22:22 и треньорът на гостите Марк Лебедев веднага взе прекъсване. Последва още едно равенство, след което австралийците успяха да затворет гейма с 25:23 и поведоха с 2:1 гейма.

В началото на четвъртата част австралийците поведоха с 2 точки, но след 6:4 японците успяха да реализират четири поредни точки и не само изравниха резултата, но и поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване. След прекъсването резултатът бе изравняван пет пъти, след което японците поведоха с 2 точки при 14:12. При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:13 за азиатския тим. Япония поведе с четири точки веднага след прекъсването, но Австралия отвърна с три поредни точки и намали пасива си до само точка при 16:17, а малко по-късно дори изравни при 22:22. След грешка при изпълнението на начален удар на австралийците, на Юджи Нишида и страхотна блокада Япония успя да вземе гейма с 25:22 и изравни резултата, а изхода от мача щеше да се реши в тайбрека.

В началото на тайбрека Япония поведе с 2:0, но австралийците изравниха веднага. Последва още едно равенство, след което отново азиатският тим дръпна с 5:3. Австралия обаче не се отказа и веднага изравни след чудесна атака и успешна блокада - 5:5. След още едно равенство Австралия с поредна страхотна блокада, успешна атака на Бо Грейъм и две грешки на японците в нападение успя да поведе с 10:6. Азиатският тим успя да намали изоставонето си до 2 точки при 9:11 и треньорът на Австралия Марк Лебедев веднага взе тайм-аут. След две поредни неуспешни атака на австралийците японците изравниха при 12:12. Последваха още три изравнявания, след които с ас на Янагита Масахиро и страхотва блокада Япония спечели тайбрека със 17:15 и съответно мача с 3:2.