Динамо Москва с българските национали Матей Казийски и Теодор Салпаров в състава си, постигна важна победа като гост на Сислей Тревизо с 3:2 гейма (25:22 20:25 25:17 19:25 13:15) като гост. По този начин руският отбор запази първото си място в група Б на Шампионската лига.
За разлика от първия мач между двата тима, завършил с категоричен успех на Динамо в Москва с 3:0 гейма, в Тревизо двубоят бе доста по-труден.
Изненадващо Матей Казийски остана на резервната скамейка, заедно с Кулешов и Полваский, част от обичайната титулярна шестица на руския гранд. Теодор Салпаров бе включен в стартовия състав. Казийски завърши с 6 реализирани точки.
Първата част бе равностойна и Сислей надделя в самия край с 25:22 точки. Въпреки силните атаки на Чизола в началото на втория гейм, Динамо успя да осъществи надмощие и техническото прекъсване дойде при 13:16. Московчани спечелиха и частта с 20:25.
Двата отбора си размениха по един слаб гейм – 25:17 и 19:25 и така се стигна до решителен тайбрек.
В заключителната част Динамо не остави никакъв шанс на Сислей. Резултатът в тайбрека бързо достигна 7:2, а последният опит на италианския отбор завърши при 8:6. До края на тайбрека Динамо Москва не изпусна контрола на събитията на терена и заслужено спечели с 15:13.
В друг мач от Шампионската лига по волейбол с българско участие, тимът на СКРА Белхатув с Евгени Иванов в състава си, загуби у дома от Лубе Банка Масчерата с 0:3 гейма. Българският национал не успя да се разпише в срещата. Най-резултатен за победителите бе Иван Милкович с 18 точки. За СКРА Мачиевичж отбеляза 19.