Националният отбор на България по волейбол за жени под 17 години стартира отлично на европейската квалификация в зала "Христо Ботев". Тимът, воден от Диян Боюклиев, разгроми Норвегия с 3:0 (25:19, 25:12, 25:10) в първия си мач от група "В" и записа три точки.

Началото беше повече от впечатляващо. Играещата на поста централен блокировач Кая Николова "пусна ръката си" и отбеляза четири последователни аса за 4:0. Съперникът се вледени и България поведе с 8:2. Водещата роля на българките продължи докрай. В отделни моменти норвежките наваксваха и се доближаваха, като успяха да намалят до 19:21. Националките на България обаче отново върнаха в ритъма си, отбелязаха точкова серия и България поведе с 1:0.

Началните минути на втората част бяха повторение на първата. Маргарита Гунчева застана на крайната линия, а след трудности в посрещане на съперника, България поведе с 4:0. Доминацията на младите българки бе пълна, като тимът взе гейма с разгромна разлика, оставяйки съперника на едва 12 точки.

Разликата в класите беше очевидна и в третата част не се случи нищо по-различно освен пълно лидерство за тима ни. България продължи стабилното си представяне, като срещата приключи при 25:10 за 70 минути.

В първия мач от програмата Словакия победи Испания с 3:1 (25:22, 25:22, 17:25, 25:22).

Във втория ден на турнира България се изправя срещу Испания. Двубоят е на 22 април от 18.00 часа. Преди това от 15.00 часа играят Словакия и Норвегия.