Шампионът на България ЛукОйл Нефтохимик направи първия си златен дубъл! Бургазлии спечелиха и Купата на страната, след като на финала в зала „Младост” победиха Пирин Балканстрой с категоричното 3:0 гейма (25:21, 25:18, 25:21).

Играчите на Северин Димитров доказаха, че играят най-силния волейбол у нас, след като завършиха на първи място през редовния сезон, взеха златните медали в шампионата и сега вдигнаха Купата.

Освен с перфектна блокада, ЛукОйл Нефтохимик неутрализира съперниците си с колективен дух и мобилизация.

На първия си финал в историята Пирин не успя да разгърне възможностите си, демонстрира на моменти неорганизираност, грешки и липса на концентрация при запазване аванса си.

В третия гейм Андрей Николов получи жълт картон за реакция на терена.

Срещата продължи 82 минути и се игра пред близо 2 хиляди зрители.

ЛукОйл Нефтохимик:

Иван Станев 6, Петър Христов 11, Николай Николов 5, Андрей Николов 10, Стоян Самунев 14, Васил Стоянов 11, Калин Василев – либеро (Добромир Иванов, Венелин Кадънков)

Пирин Балканстрой:

Георги Фарфаров, Станислав Петков 14, Благовест Катранджиев 7, Михайл Вуре 11, Костадин Гаджанов 3, Любомир Христов 10, Атанас Митрев – либеро (Франсиско Сотелдо 2, Асен Кирев, Николай Колев)

Иван Станев и компания вдигнаха Купата аплодирани от феновете в залата, след като записа две поредни победи с по 3:0 на финалите. Тимът на Пирин от Разлог остана на второ място. Вицешампионът Левски Сиконко зае третата позиция, а Черно море – 4-та.