ЦСКА спечели като гост срещу вечния съперник Левски-Сиконко с 3:2 гейма в дербито на 9-ия кръг на женското волейболно първенство.

Червените изковаха трудно победата, след като в тайбрека демонстрираха по-добра игра в нападение и го спечелиха с 15:10. Преди това възпитаничките на старши треньора Атанас Петров поведоха с 2:0 гейма след 25:22 и 27:25 в първите два гейма, когато при равностойна игра се представиха силно на блокадата, информира БТА.

Домакините обаче се върнаха в мача, след като подобриха играта си в защита в 3-ия и 4-ия гейм. Те стигнаха до успеха с 25:22 и 25:20 и заведе мача в тайбрека. Там обаче по-сериозният опит на шампионките им помогна да спечелят мача.

Най-много точки 23 в дербито отбеляза Таня Събкова от Левски-Сиконко, докато за гостенките Добриана Рабаджиева записа 20.