Мъжкият волейболен отбор на Добруджа 07 се класира на  четвърто място в петото издание на международния турнир в памет  на Жарко Петрович, който се проведе в сръбския град Нови Сад.

Възпитаниците на Мирослав Живков допуснаха три  загуби в надпреварата - с 0:3 от домакините Войводина, с 2:3  гейма от Будванска  ривиера (Черна гора) и с 0-3 от тима на Дрезден (Германия).

Будванска ривиера защити титлата си от миналия сезон след  драматична победа над домакина Войводина в решаващия меч в пет  сета, като тайбрекът завърши 26:24 за черногорците.

В прекия сблъсък за третото място ВК Добруджа 07 загуби с  0:3 (15:25, 23:25, 23:25) от германския Дрезден. Възпитаниците на Живков ще продължат подготовката си в  домашни уловия до началото на първенството, което започва на 17  октомври с гостуване на ЦСКА.

Всички резултати от Мемориал "Жарко Петрович" в Нови Сад:

Войводина (Сърбия) - Добруджа 07 (България) - 3:0 (25:20 25:21, 25:23)

Будванска ривиера (Черна гора) - Дрезден (Германия) - 3:1  (25:18, 22:25, 25:19, 25:18)

Будванска ривиера - Добруджа 07 - 3:2 (22:25, 25:21, 25:21,  25:20, 15:12)

Войводина - Дрезден - 3:1 (23:25, 25:12, 25:14, 25:20)

Добруджа 07 - Дрезден - 0:3 (15:25, 23:25, 23:25)

Войводина - Будванска ривиера - 2:3 (15:25, 25:23, 25:21,  12:25, 24:26)