В откриващия мач на волейболната Суперлига между двата български евробойци Марек Юнион Ивкони победи като гост ЦСКА с 3:2 гейма (24:26, 25:14, 35:33, 25:18, 15:7). В среща без волейболни достойнства червените взеха 1 точка, а дупничани се тръгнаха от зала „Васил Симов” с две. И двата тима демонстрираха, че не са готови за истинските си мачове в евротурнирите, но до тях има време защото са през декември. Сред 300-те зрители в зала „Васил Симов” имаше поне дузина големи имена от историята на най-успешния колективен спорт – Цветана Божурина, Димитър Златанов, Борислав Кьосев, Людмил Найденов, Пламен Константинов, Николай Желязков, Георги Петров и други. На трибуните бяха възстановяващите се национали Николай Николов и Иван Зарев, както и Иван Тодоров и Станислав Николов от федерацията.

Александър Попов заложи на стартова шестица със средна възраст от 30 години – капитан Николай Иванов, Стоян Самунев, Теодор Тодоров, Ивайло Стефанов, Остин Рестър, Филип Майо и либеро Даниел Пеев.

От другата страна на мрежата Милчо Миланов изведе титуляри, чиято средна възраст бе 26 години – Владимир Лобутов, Иван Власев, капитан Георги Лазаров, Тодор Вълчев, Петър Атанасов, Минчо Минчев и либеро Христо Христов.

Първият гейм премина през множество обрати – 8:7 за ЦСКА и 16:14 за Марек на техническите прекъсвания. След 20-та точка играта бе точка за точка, като гостите първи имаха шанс да вземат частта, но след атака на Рестър, блокада на Тодоров и аз на Майо, представителят ни в Шампионската лига поведе с 1:0 гейма – 26:24.

Несигурната игра на американското попълнение при червените продължи и пред втория гейм, а дупничани натиснаха и така дръпнаха по категоричен начин в резултата (5:2, 8:5, 16:9, 22:12). Влезлият като резерва млад играч на Марек Георги Георгиев постигна ас за 24:13, а грешен сервис на Николай Иванов записа частта на сметката на гостите – 25:14, с което резултатът бе изравнен за 1:1 гейма.

Попов се възползва от смяната Рестър с Емилиан Мирчев на поста посрещач и това даде резултат, тъй като юношата на ЦСКА се справи със задачата, въпреки че преди играеше и като диагонал. След ново дълго водачество на Марек (8:5, 16:15) директни точки от сервис записаха Иван Власев и Минчо Минчев съответно за 20:18 и 22:19. Червените успяха най-вече чрез кениецът Майо да догонят до 23:23, след което дойдоха и най-интересните минути ръководени от първия рефер Борислав Поборников. ЦСКА пропусна гейм-бол и Попов направи и втората си смяна като за кратко пусна възстановяващия се Стойко Ненчев на местото на Теодор Тодоров. Милчо Миланов видя как неговите играчи стигат до 7 възможности да затворят частта, след успешни изяви на Минчев, Вълчев, Атанасов и Лазаров. Нервността на полето бе голямо, ЦСКА също имаше шанс след като Иванов, Майо и ас на Тодоров ги изведе с точка напред в резултата. 11-тото равенство след 23-та точка дойде при 33:33 след точка на Вълчев. Последва атака в аут на Майо и блокада на Иван Власев, с което Марек поведе с 2:1 гейма след 35:33.

Мирчев продължи да бъде най-малко грешащият в полето на носителите на Купата на България и благодарения на него най-вече, ЦСКА взе четвъртата част, правейки обрат от 2:5 и 8:5 пред 8:8 до 16:13 и крайното 25:18.

В тайбрека Марек показаха по-свежа и резултатна игра, а ЦСКА нямаше сили. При смяната на игралните полета гостите, които ще представят страната ни в Чалъндж Къп, водеха с 8:3. Разликата в точките се увеличи и след грешен начален удар на капитана Иванов, Марек Юнион Ивкони взе победата над ЦСКА с 3:2 гейма и 15:7 точки.

Минчо Минчев бе избран за играч на мача, като завърши с 26 точки (1 ас, 1 блок, 55% атака). Отлично игра и Тодор Вълчев, постигнал 17 точки (1 ас, 61% посрещане, 50% атака). Настоящият шампион на Испания, познат като Салатката Петър Атанасов дебютира за новия си тим с 14 точки, а капитанът Георги Лазаров отбеляза 13.

За ЦСКА 34 точки реализира Филип Майо (1 ас, 54% атака, 1блок), втори по добри показатели бе резервата Емилиан Мирчев с 9 точки (38% посрещане, 78% атака, 2 блокади). 20-годишният ръстов център на армейците Теодор Тодоров направи 15 точки, а завърналият се в професионалния волейбол екс-национал Ивайло Стефанов – 10. Американецът Рестър записа 4, но дари на противника 9 точки.