Воденият от старши треньора Радостин Стойчев тима на Итас Диатек (Тренто) завърши редовния сезон във волейболното първенство на Италия с победа 3:0 (25:15, 25:21, 25:15) у дома срещу Андреоли (Латина). Диагоналът на лидера в класирането Цветан Соколов стана топреализатор на мача с 18 точки. Другият българин в състава на шампионите Матей Казийски не беше в групата за мача. Йордан Гълъбинов влезе като резерва в състава на Андреоли.

В друга среща от последния 26-и кръг на Серия А1 съставът на Копра Елиор (Пиаченца) победи трудно гостуващия Сан Джустино с 3:2 (21:25, 25:22, 25:19, 16:25, 16:14). Владимир Николов и Христо Златанов отново бяха най-резултатни за Копра. Капитанът на българския национален отбор Николов стана топреализатор на мача с 20 точки, а капитанът на "вълците" добави 16 точки.

Разпределителят Андрей Жеков беше сред титулярите в първите три гейма, информира БТА.

Тоно Калипо (Вибо Валенция) с Николай Николов в състава си отстъпи с 1:3 (25:23, 17:25, 22:25, 22:25) навън срещу Акуа Парадизо Монца Брианца. Българският център беше на полето в първите три гейма и завърши с 5 точки.

Каза (Модена) без Виктор Йосифов загуби у дома от Бре Банка Ланути (Кунео) с 0:3 (22:25, 14:25, 21:25).

Фидиа (Падуа) с Венцеслав Симеонов в тима си загуби у дома от Рома Волей след тайбрек - 2:3 (25:23, 23:25, 21:25, 25:22, 8:15), и изпада от елита. Симеонов стана топреализатор на Фидиа с 23 точки.

Итас Диатек (Тренто) е шампион в редовния сезон със 70 точки. Каза е на пето място, докато Копра Елиор завърши на шеста позиция преди плейофите. Тоно Калипо е на десета позиция, а Падуа изпада от първа дивизия.