В единствената играна среща от мъжкото ни волейболно първенство този кръг, Марек Юнион Ивкони победи като гост ЦСКА с 3:1 гейма (25:19, 25:17, 19:25, 25:18).

В хладната зала „Васил Симов” дупничани лесно стигнаха до 2:0 след 25:19 и 25:17 точки без да позволят на червените да поведат в резултата нито веднъж, а бързо се откъснаха с голяма преднина. Най-много интрига имаше в третата част, когато играчите на Александър Попов поведоха с 4 точки. След второто техническо прекъсване при 16:13, армейците бяха настигнати за 17:17, но две поредни точки на Велизар Кьосев им позволиха да спечелят гейма с 25:19. След това младите волейболисти на облечения в костюм Найден Найденов взеха превес с 3:0 и 5:2, ЦСКА изравни. След напрегната игра точка за точка и 13:12 за червените, Марек постигна обрат с осем поредни точки за 20:13, това обезвери ЦСКА и дупничани спечелиха гейма с 25:18, а с това и мача с 3:1. Това зарадва и феновете на Марек, които бяха дошли специално за мача с един автобус, тъпан и две знамена.

СНИМКИ: На хладно Марек би ЦСКА

източник: Gong.bg, Инес Павлова

Джейсън Халдейн бе най-резултатен за домакините с 14 точки, по 10 записаха Велизар Кьосев и Ивайло Стефанов. За Марек Юнион Ивкони се отличиха с 22 точки капитанът Златан Йорданов , със 17 Дмитрий Бахов и с 12 възстановеният от контузия център Борислав Апостолов. Един срещу друг на полето в мача бяха двамата играчи на поста либеро в националния ни тим Теодор Салпаров и Мартин Божилов.

В класирането на Суперлигата лидер е Пирин Балканстрой Разлог с 44 точки, Марек се доближи с 41, а ЦСКА остава трети с 33 точки.

Всички останали срещи от Суперлигата са пренасрочени за 2 март, а кръгът във Висшата лига заради лошите метеорологични условия бе отложен с една седмица.