ЦСКА е първият финалист във волейболната Суперлига. От 2002 година „червените” не са участвали в мач за титлата на България. Волейболистите на Александър Попов отстраниха „сините” на Мартин Стоев с 3:1 победи във полуфиналния плейоф и записаха седми успех от девет мача срещу вечния съперник този сезон.

Тази вечер в зала „Сиконко” ЦСКА би с 3:1 гейма пред пълни трибуни и неубедително съдийство. Напрегнатият двубой публиката и играчите имаха доста разправии с първия рефер Петър Харизанов.

Първата част бе за „червените”, които се наложиха с 25:19. „Сините” грешаха, съдията грешеше, а ЦСКА поведе с16:14 при второ техническо прекъсване. Стоев смени разпределителите, но това не даде резултат. Амбицирани за нещо повече вицешампионите, които завършват на четвърто място в тазгодишния шампионат започнаха добре втория гейм като благодарение на Георги Лазаров и Валентин Братоев дръпнаха с 8:5, 10:5, 13:8, 16:12, 22:15 и въпреки смените на попов Левски изравни за 1:1 гейма с 25:18.

Пред погледа на помощник треньора на младежкия ни национален тим по футбол Асен Букарев „червените” започнаха по-добре в третия гейм гарниран с нови спорни отсъждания на рефера. Валентин Братоев направи няколко добри отигравания, Стоев предприе серия от пълни смени и Иван Колев доведе нещата до геймбол за ЦСКА при 24:20. Сините постигнаха три поредни точки, които бяха остро оспорвани заради отсъжданията на рефера. Иван Колев сложи край на драмата за 25:23.

Четвъртият гейм започна с грешки на „червените”, но те не им попречиха отново да дръпнат сериозно в  резултата. Николай Учиков записа първата си точка едва при 8:10 в четвъртия гейм, а Стойко Ненчев, Иван Колев, Светозар Иванов и Филип Мейо бяха неспасяеми и „червените” взеха гейма с 25:22, а с това и мача с 3:1 и бурно изразиха радостта си.

Стоев извади национала Тодор Алексиев, пускайки младия Симеон Александров. Заключителната точка на вечното дерби за този сезон бе дело на кениеца Мейо. За първи път от повече от 10 години сините няма да играят финал, а ЦСКА за последно участва на такъв през 2002, като червените не са ставали шампиони от 1995 година.

Левски Сиконко – ЦСКА 1:3

Левски Сиконко: Учиков 7, Лазаров 10, Ананиев 9, Г.Братоев 2, Ковачев, Алексиев 12, Иванов - либеро (Георги Петров 1, Найденов 3, Александров 2, В. Братоев 13), „сините” допуснаха 15 грешки от сервис, шест блокади и шест аса.

ЦСКА: Ненчев 4, А.Начков 8, Колев 15, Мейо 23, С.Иванов 10, Зарев 1, Салпаров – Либеро (Бонев 1, Тасев 1, Пеев), „червените” постигнаха 3, 10 грешки от начален удар и девет блокади.

Националният селекционер Мартин Стоев заяви след мача: „Играхме слабо. Ще си спазя обещанието за Тодор Алексиев и националния, а относно Методи Ананиев- ще помисля.”