Славия победи ЦСКА с 3:1 (25:18, 20:25, 25:23, 27:25) гейма във втория мач от полуфиналите в женското волейболно първенство на България и изравни серията на 1:1 победи.

"Белите" спечелиха благодарение на отличната си игра в защита в края на всеки гейм. Днешният мач напомни на дербитата между двата отбора в последните 3-4 години.

ЦСКА по дълго водеше в резултата, но отличната игра на Славия в защита им осигури важни точки в края, които се оказаха решаващи за изхода на срещата.

В първия гейм "червените" допусна множество грешки, което позволи на домакините да вземат лесно гейма с 25:18.

Във втората част ЦСКА поведе още в началото благодарение на добра игра в нападение и спечелиха с 25:20.

В третия гейм, който се оказа решителен за изхода на двубоя, ЦСКА имаше предимство в резултата, но Славия спечели с 25:23, не позволявайки на своя съперник да отбележи точка в най-решителните моменти.

В последната част водачеството се сменяше, но "белите" успяха да затворят гейма и мача при втория си мачбол и да докарат серията до трети мач.