Европейският шампион Рафаел Паскуал официално дебютира с червената фланелка снощи в Румъния. Испанецът влезе за първи път в игра за ЦСКА при загубата от словенския Волей Блед с 0:3 гейма (19:25, 26:28, 25:27) в контрола преди турнира за Купа Черно море в Констанца. Двата участника в Шампионската лига изиграха равностойна проверка, като българите имаха своите шансове в края на частите, но не успяха да вземат гейм.

Следобед от 15 часа ЦСКА излиза в първия си мач на международния турнир в Румъния, като съперник на тима на Александър Попов ще бъде турския Аркаш (Измир).

Другият български участник в битката за Купа Черно море – ЛукОйл Нефтохимик стартира с поражение. Носителите на Купата на България паднаха от австрийския Хипо Тирол (Инсбрук) с 2:3 (18:25, 15:25, 25:22, 25:20, 13:15). Избраниците на Северин Димитров губеха с 0:2 гейма, взеха следващите две части, дори поведоха в тайбрека с две точки (9:7), но силите им стигнаха до там и отстъпиха с 13:15. Следобед бургазлии ще играят контрола с домакините Томис (Констанца).