ЦСКА се наложи като гост с 3:1 над Спартак Плевен в първа среща от предпоследния 13-и кръг на държавното ни първенство по волейбол при жените. Волейболистките на домакините спечелиха първия гейм с 27:25, но после допуснаха три последователни неуспеха в геймовете на 19, 10 и 16 точки. Така ЦСКА заслужено се прибира в София с трите точки и равенство със Славия на върха в класирането, но временният лидер е и с мач по-малко.

За победителките най-резултатни бяха Габриела Коева с 11 и Мария Каракашева с 9 точки, а за Спартак същия брой точки записаха съответно Ваня Тодорова и Поля Такова.

Междувременно, Левски Сиконко се наложи с 3:2 гейма над гостуващия Спартак Варна в последна среща от 12-я кръг на държавното ни първенство. Възпитаничките на Петър Шопов спечелиха безпроблемно първите два гейма на 11 и 13 точки, но треньорът реши да пусне резервите си в третия. Логично гостите от Варна изравниха резултата, като в третия гейм се стигна до резултат от 8:0 в тяхна полза до техническото прекъсване.

Четвъртият гейм бе по-равностоен, но волейболистките на Левски допуснаха нова серия от грешки и загубиха преднината си след 8 поредни точки на гостите.

Петър Шопов върна в игра титулярните състезателки, които безпроблемно спечелиха тайбрека и записаха нови две точки в актива си, след което еднолично заеха третото място във временното класиране с 20 точки.