Пирин Балканстрой изравни серията във финалните плейофи на Националната волейболна лига на Левски Сиконко за 1:1 победи в изключително драматична среща.

Домакините се наложиха във втория двубой срещу „сините” с 3:2.

В първия гейм Левски Сиконко поведе с 10:4, след което Пирин изравни за 14:14. В този момент от мача залата се превърна във врящ котел, а Мартин Стоев предпочете да смени разпределителите като извади Константин Митев, а пусна Георги Братоев. След 17:16 Пирин реализира четири сервис-точки, а след спечели с 25:20.

Вторият гейм започна равностойно, но след първо техническо прекъсване домакините натрупаха известен аванс, стигна се до изравняване, Пирин поведе с 24:20. След три точки за Левски Сиконко, „сините” изравниха отново резултата. Пирин изпусна шест геймбола, а Левски Сиконко - 3, което доведе в крайна сметка до 31:29. Основен принос за вземането на гейма от Пирин имаше Благовест Катранджиев.

Третата част отново започна равностойно като след второто техническо прекъсване Левски Сиконко водеше с 16:12, а Герасимов направи две основни смени. Левски Сиконко удържа аванса си и взе тази част 25:16. Отлична игра показа разпределият на "сините" Митев.

В началото на четвъртата част предимството отново бе на страната на шампионите, които поведоха с 8:4, а след това и с 16:10. Пирин обаче изравни за 20:20 и след поредица от равенства момчетата на Мартин Стоев стигнаха до тайбрек след 27:25.

В него домакините поведоха с 8:6, а след това Левски Сиконко изравни за 8:8. След две поредни точки на Методи Ананиев Левски Сиконко дори поведе - 10:9. След четирите грешки от начален удар на гостите, седемте точки на Станислав Петков и шест равенства домакините взеха тайбрека с 15:13.

Мачът продължи 115 минути, а преди срещата домакините пуснаха жалба в НВЛ от първия, втория и страничните съдии по време на вчерашния мач.

Пирин: Фарфаров, Петков 20, Христов 17, Катранджиев 17, Гаджанов 13, Вуре 13, Митрев – либеро (Кирев 2, Сотелдо, Колев, Крайнов)

Левски Сиконко: Учиков 20, Ананиев 26, Гайдарски 9, Антонов 14, Митев 6, Богданов 13, Ивано – либеро (Ковачев, Шабанлийски, Г.Братоев, В.Братоев)