Шампионите от Левски Сиконко донесоха първо домакинско поражение на Пирин Разлог, след като се наложиха в първия полуфинален плейоф на Националната волейболна лига с 3:2 гейма (25:18, 22:25, 23:25, 25:14, 10:15).

В първата част домакините бързо извоюваха необходимата преднина – 8:5 и 16:15 при техническите прекъсвания. След 18 минути игра те спечелиха първия гейм с 25:18.

Втората част избраниците на Мартин Стоев взеха за 21 минути при 25:22.

Третият гейм бе най-драматичен. При първото техническо прекъсване Левски Сиконко водеше с 8:7. Малко след това първият съдия Илиян Георгиев даде точка за софиянци, тъй като не видя, че топката е блок-аут и би трябвало разиграването да е за домакините. Капитанът на Пирин Георги Фарфаров оспори остро съдийското решение и получи първо жълт, а след това и червен картон. Впоследствие обаче реферът Георгиев отмени и двата картона, тъй като след консултация с помощника си Васил Янакиев разбра, че е допуснал грешка и даде точка за Пирин.

Въпреки това обаче точката за Левски Сиконко от жълтия картон остана и се оказа ,че „сините” водят с 10:9 вместо резултатът да е равен за 9:9. Тази част бе спечелена от столичани с 25:23.

В четвъртия гейм домакините се разиграха и след категоричното 25:14 вкараха мача в тайбрек. В него Левски показаха по-здрави нерви и спечелиха с 15:10.