Левски Сиконко очаквано си осигури място във волейболната Суперлига. Сините записаха трета категорична победа в турнирната фаза на Националната ни лига. Избраниците на Найден Найденов не дадоха гейма на Дунав Русе и биха с 3:0 гейма (25:23, 29:27, 25:22). В игра за Левски не влязоха националите Методи Ананиев и Красимир Гайдарски. Столичаните спечелиха правото да играят сред шестте най-силни клуба у нас в Суперлигата, след като са на върха в Група В в Казанлък.

Носителите на Купата на България Лукойл Нефтохимик също постигнаха чист успех, след като се наложиха над състава на Казанлък с 3:0 гейма (25:15, 25:14,25:19). Това бе втора победа за бургазлиите в турнира, но продължават да заемат трето място в подреждането, тъй като Дунав е с мач повече. Изненади обаче не се очакват и тима на Северин Димитров ще последва сините към Суперлигата. Утре в заключителните срещи домакините от Казанлък, който имат само едни успех до момента срещат от 13:00 часа Левски Сиконко, а от 15:00 часа Лукойл Нефтохимик пък имат мач с тима без победа Габрово.

В същото време и Марек Юнион Ивкони си подпечата участието в Суперлигата. Дупничаните победиха Пирин Балканстрой Разлог с 3:2 (25:23, 20:25, 23:25, 25:19, 15:9) в най-интригуващия мач от поток Б. домакините на срещите от тази група Монтана нямаше проблеми с АВИА-Миньор Перник и си взе успеха с 3:0 гейма (25:23, 25:18, 25:22). Утре ще стане ясно дали Пирин с Мирослав Живков или Монтана ще вземе място елита. Мачът между тези два клуба е от 18:00 часа, а преди това Марек и Миньор ще играят от 16:00 часа.

В Група А ЦСКА записа трета победа и нанесе първо поражение на Арда. Шампионите вече са статистически в Суперлига след успеха над домакините от Кърджали с 3:0 гейма (25:13, 29:27, 25:12), а преди това Черно море би Славия също с 3:0 гейма. За червените най-резултатен по традиция бе Филип Майо с 18 точки, капитанът Рафаел Паскуал завърши с 11 точки, а талантливият център Теодор Тодоров постигна 7 блокади и 12 точки. За Арда Невен Нешев реализира 8 точки. Утре е най-интригуващият мач от тази фаза на Национална волейболна лига – срещата, която ще реши дали Арда или Черно море ще играе в Топ 6. Сблъсъкът е от 18:00 в зала Арпезос, преди това ЦСКА ще премери сили с Калиакра от 11:00 часа.