Нефтохимик победи ЦСКА като гост с 3:2 (25:21, 21:25, 25:20, 20:25, 15:13) в мач от 12-и кръг на волейболната Суперлига. Двубоят се игра тази вечер в зала "Васил Симов" в София.

Двата тима предложиха страхотна битка, много емоции и обрати. Гостите повеждаха на два пъти в резултата, ЦСКА изравняваше, но в края шампионите бяха по-стабилни. "Червените" заслужават поздравления за играта си, която по нищо не показваше тежкото положение, в което е изпаднал клубът.

В първия гейм Нефтохимик дръпна с три точки за 8:5 след ас на Денис Карягин. Гостите успяха да поддържат разликата до края на частта и поведоха. Въпреки че направиха доста грешки от начален удар, бургазлии успяваха да затруднят посрещането на ЦСКА.

Във втората част домакините натиснаха със сервис, Владимир Станков и Димитър Димитров направиха съответно три и два аса,  блокадата на "червените" също работеше и ЦСКА изравни.

Третият гейм предложи доста емоции. ЦСКА поведе със 7:3, но бургазлии изравниха и дръпнаха с 11:9. При серия от начален удар на Петър Христов гостите поведоха с 19:13, което бе достатъчно и Нефтохимик отново излезе напред в резултата.

Четвъртата част бе много оспорвана. В края ЦСКА имаше силни моменти, поведе с 20:17 след ас на Станков, задържа аванса и стигна до тайбрек.

В него Нефтохимик започна по-добре с преднина от 3:0 при сервис на Добромир Димитров. Двата тима смениха полетата при 8:4 за гостите. ЦСКА изравни при 10:10. Нефтохимик стигна до два мачбола при 14:12 и при втория приключи срещата.

За Нефтохимик не игра Жани Желязков, който е получил контузия на тренировка преди мача с ЦСКА.

Георги Петров, който бе избран за играч на мача, реализира 22 точки (1 блокада) за победата. Николай Николов добави 18 точки (1 ас, 5 блокади). Петър Христов (2 аса, 1 блокада) и Денис Карягин (1 ас, 2 блокади) завършиха с по 14 точки за гостите.

За ЦСКА Димитър Димитров отбеляза 22 точки (2 аса, 3 блокади). Мартин Павлов (2 аса, 1 блокада) и Христо Цветанов (2 блокади) добавиха по 15 точки.