Волейболистите на ЦСКА победиха лидера в Суперлигата на България Монтана с 3:1 гейма. „Червените” остават непобедени като гост в родното първенство, а пък тимът на Монтана претърпя първо поражение като домакин.

С успеха ЦСКА вече е с 12 победи и 1 загуба, а Монтана е с 12 победи и 2 поражения, като и двете са от „червените”.

В мача от 14-я кръг на Суперлигата, домакините от Монтана започнаха по-добре двубоя и спечелиха първия гейм с 25:20 точки.

Последва оспорван втори гейм, в който ЦСКА поведе с 11:4 и 14:11. Монтана изравни при 17:17 точки, но „червените” дръпнаха с 22:21 и след това затвориха частта при 25:23, с което изравниха на 1:1 гейма.

В третия гейм ЦСКА успя да прекърши съперника, възползвайки се от лошата органицация в играта на Монтана и след като водеше през целия гейм стигна до 25:15 точки и 2:1 гейма.

Волейболистите на Монтана изоставаха и в четвъртата чмаст, като след 14:15 точки постепенно ЦСКА вдигна разликата до 20:14 и спокойно затвори гейма с 25:18 точки. Това им донесе и ценния успех с 3:1 гейма в мача.