Отборът на ЦСКА надделя трудно над Арда с 3:1 в мач от 10-я кръг на Националната волейболна лига.

Първият гейм бе изтръгнат от Арда с 25:23, след като двата отбора вървяха рамо до рамо до 21 равни. Все пак кърджалии успяха да наложат волята си в края на частта, печелейки 4 от следващите 6 точки.

Вторият гейм започна идентично. Играта вървеше точка за точка до 11 равни. След това „червените“ успяха да дръпнат с 3 точки до 18:15, когато направиха нова серия и дръпнаха с 21:15.

До края на гейма отборите си размениха серии от по 2 поредни точки и така ЦСКА затвори гейма с 25:20, изравнявайки общия резултат.

„Армеиците“ изглежда, че си взеха поука и стартираха третата част по коренно различен начин. Домакините бързо дръпнаха с 4:1 и 8:2, преди Арда да се събуди и намали на 8:5. Последва по една серия от 2 поредни точки за двата отбора – 10:7.

Гостите отказаха да се предадат и стопиха още една точка – 12:10, а впоследствие и 14:12. Блокада от страна на домакините обаче им позволи да дръпнат отново с 3 точки, но упоритостта на Арда бе възнаградена и те отново се върнаха в гейма – 16:15 за ЦСКА.

Деветите в класирането обаче отново показаха класа и дръпнаха за сетен път с 4 точки за 20:16 след нова блокада.

Гостите отново отвърнаха на удара и се върнаха в играта за 21:19. Това накара Александър Попов да поиска прекъсване. То даде ефект и момчетата му стигнаха до 23:20. Това обаче не бе краят и съперниците им от Кърджали намалиха на 23:22, а впоследствие стигнаха и до 24 равни. Все пак по-съобразителният отбор на ЦСКА надделя в края с 26:24, повеждайки с 2:1 гейма в зала „Васил Симов“.

Четвъртият гейм започна оптимистично водещия отбор, повеждайки с 3:1, но това бързо се промени, след като Арда заслужи 5 от следващите 6 точки за 6:4 в своя полза. Това не смути по абсолютно никакъв начин „червените“, които отвърнаха с 4 поредни за 8:6. При 10:8 ЦСКА направи нов пробив и дръпна с 3 точки. Този аванс продължи при 12:9. След техническото прекъсване гостите се окопитиха и на бърза ръка изравниха за 13:13. Домакините на свой ред отговориха с 2 серии.

Първо за 15:13, а след това за 18:14. Две поредни точки за Арда обаче накараха Александър Попов да поиска прекъсване. Равностойната игра продължи и при 19:18 в полза на „червените“, когато тимът съумя да спечели 2 поредни, стигайки до 21:18. Следващото разиграване бе за Арда, но то се оказа последно, след като по-класният отбор направи мощен финален щурм, взимайки последните 4 точки от гейма, затваряйки мача с 3:1.

По този начин отборът на Александър Попов се изкачи временно на седмото място в 13 точки. Арда пък остава предпоследен с 4.