В зрелищен и интересен сблъсък Монтана победи ЦСКА с 3:2 (27:25, 21:25, 25:15, 22:25, 15:13) гейма в първи полуфинален мач от мъжкото волейболно първенство.
Монтана тръгна ударно и с отлична атака поведе с 5:0, последва прекъсване от страна на наставника на "червените" Сашо Попов, който опита да вдъхне увереност на волейболистите си.

При първата техническа пауза домакините имаха аванс от 3 точки - 8:5. Постепенно "червените" се окопитиха и се върнаха в мача и резултатът стана 10:12.
Монтанци наложиха волята си що се отнася до второто техническо прекъсване и водеха с 3 точки - 16:13.

След равностойна игра "червените" се пребориха, за да изравнят до 20:20, но с две последователни точки Монтана отново направи разлика от две точки до 22:20. Ивайло Стефанов спечели 21-ата точка за ЦСКА, застана на сервис, но точката отиде в домакините - 23:21. С три последователни точки ЦСКА излезе напред в резултата с 24:23, но Христо Цветанов не успя да затвори гейма и се стигна до 24:24. Геймът се завърза, но победител от него излезе отборът на домакините и спечели с 27:25.

Столичани започнаха отлично втория гейм и поведоха с 4:0, а при техническата пауза разликата набъбна на 7 точки - 8:1. Доминацията на ЦСКА продължи и преднината набъбна до 12:4. Второто техническо прекъсване дойде при аванс на ЦСКА от 16:9. Домакините направиха всичко възможно да се върнат в гейма и намалиха разликата до 20:23, а играта на "червените" не вървеше. Все пак, в крайна сметка ЦСКА затвори гейма с 25:21 след грешка от начален удар на домакините.

В третия гейм двата тима започнаха равностойно до 5:5, 6:6 и 7:7, а техническото прекъсване дойде при 8:7 за Монтана. В тази трета част Монтана се разигра и закономерно втората техническа пауза дойде при 16:10. Момчетата на Даниел Пеев показаха характер в гейма и го затвориха с 25:15.

В четвъртия гейм отново ролите се размениха и "червените" поведоха с 4:0, а техническата пауза дойде при 8:4 за ЦСКА. Монтанци се върнаха в мача с великолепна игра и в атака, и в защита, но "червените" имаха аванс при втората техническа пауза две точки - 16:14.

Със силен характер, воля и технически умения Монтана изравни до 17:17. Въпреки опитите за спечелването на гейма от страна на домакините, ЦСКА го спечели и прати мача в тайбрек след 25:22.

В тайбрека Монтана взе аванс от 3:0, но ЦСКА върна бързо две точки за 2:3. Яни Георгиев направи резултата 4:6, а Христо Цветанов застана на сервис и успешно затрудни посрещането на домакините. Така се стигна до 6:6. Постепенно Монтана дръпна с 11:8 след отлична атака на Клец. При 11:9 последва спорно съдийско решение като беше отсъдена спорна топка, което не беше прието от ръководството на "червените". От секретарската маса са подали сигнал за грешно нареждане от страна на ЦСКА, но такова не е имало. "Червените спечелиха" тази 10-а точка, но последва решение за спорна топка и резултатът остана 11:9 в полза на Монтана.

След прекъсването, точката беше спечелена от "червените" и резултатът стана 11:10. Наставникът на Монтана Даниел Пеев взе прекъсване, за да успокои играта на момчетата, а наставникът на "червените" Сашо Попов се прибра в съблекалните ядосан от решението на реферите. В следващата атака Клец беше спрян от тройна блокада за 11:11.

Иво Стефанов и Христо Цветанов отново спряха Клец за 12:11 за ЦСКА. Резултатът стигна до 14:13 в полза на Монтана, а последната точка донесе Клец за 15:13. Клец беше и най-полезният играч на домакините.