Нефтохимик 2010 Бургас се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България. Вицешампионите надиграха Монтана с 3:0 (25:16, 25:19, 25:21) в третия 1/4-финал от надпреварата. Играчите на Нефтохимик доминираха през целия мач, който спечелиха за 84 минути. Най-оспорван беше последния гейм, в който монтанци се доближи до 19:22, но бургазлии успяха да направят 24:20 и без проблеми затвориха мача.

Най-резултатен бе Юлиус Фиркал с 9 точки (2 аса), Николай Учиков с 8 точки (1 блокада). 7 точки добави Николай Николов (2 блокади). За съперника Жулиен Георгиев записа 8 точки (1 ас).

На полуфиналите Нефтохимик, който е настоящият носител на Купата на България, ще срещне победителя от двойката Пирин Разлог - Левски София, който ще се играе тази вечер от 20:00 часа.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - МОНТАНА ВОЛЕЙ 3:0 (25:16, 25:19, 25:21)

НЕФТОХИМИК: Александер Туш, Николай Учиков, Юлиус Фиркал, Калоян Балабанов, Николай Николов, Николай Колев - Мартин Иванов-либеро (Любослав Телкийски)
Старши треньор НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ

МОНТАНА: Максимилиан Талер, Жулиен Георгиев, Димитър Калчев, Виктор Рамон, Стефан Чавдаров, Мартин Кръстев - Мартин Божилов-либеро (Георги Елчинов, Любослав Симеонов, Луис Видал, Методи Методиев-либеро)