Отборът на Нефтохимик победи Хебър с 3:1 гейма в първия мач от финалния плейоф на Суперлигата по волейбол при мъжете. Домакините от Пазарджик се опитаха да наложат натиск, но успяха да вземат само втората част с 25:21 точки.

„Жълтите” отстъпиха с 16:25, 25:21, 18:25 и 19:25 на шампиона на България.

В спора за волейболния трофей Хебър е домакин на Нефтохимик в първите два мача на 15 и 16 април от 18:30 ч в зала „Васил Левски“. Във финала се играе до три победи от пет мача. Втората среща ще можете да наблюдавате отново по DIEMA SPORT 2.

Нефтохимик започна да набира скорост още след първото техническо прекъсване, за да натрупа преднина от 8 точки за 16:8. Домакините опитаха да стопят разликата, но гостите взеха частта с 25:16.

„Жълтите” успяха да се реваншират на феновете си, които препълниха залата в Пазарджик във втората част. Втората част бе равностойна до 9:9, а след това домакините от Хебър дръпнаха с 12:10. Все пак Нефтохимик стигна до 15:15, но след добри изяви на Мартин Симеонов и Венци Рагин се стигна до 21:17, а до края тимът от Пазарджик подкрепян от верните си фенове не изпусна парата и ликува след 25:21.

Нефтохимик обаче не позволи да се стигне до изненада в последните две заключителни части. Бургазлии взеха третия гейм на 18, а последния на 19 точки.