Волейболистите на Нефтохимик победиха ЦСКА с 3:0 гейма като гости във втория двубой от полуфиналите в родната Суперлига. Така бургазлии вече водят с 2:0 успеха в серията, в която се играе до три победи от пет възможни мача.

Третият двубоя е на 5-и април в Бургас.

Евентуален четвърти ще се играе 6-и април, а ако се стигне до пети, той ще се състои в София на 9-и април.

Победителят от тази двойка ще спори за титлата срещу победителя от другия полуфинален плейоф между Хебър и Добруджа 07, където пазарджиклии водят с 2:0 успеха.

За разлика от първия мач, Нефтохимик стигна доста по-бързо до втория си успех над ЦСКА. Воденият от Николай Желязков състав взе първия гейм с 25:21 точки, след като бе по-стабилен в завършващите моменти.

При резултат 21:20 Георги Братоев получи червен картон, след като влезе в разправия с Христо Цветанов.

Червеният картон е втори за Братоев в мачовете през сезона и той ще пропусне следващия двубой.

Вторият гейм също започна равностойно, но гостите се откъснаха при 22:17 и след това затвориха частта с 25:20 точки.

В третата част волейболистите на Нефтохимик поведоха с 3-4 точки в средата на гейма и дръпнаха с 19:14. До края „червените” не успяха да противодействат на съперника си.