Отборът на Нефтохимик Бургас поведе срещу ЦСКА в първи мач от полуфиналната серия във волейболната Суперлига. Гостите от морския град надвиха в драматичен петсетов мач „армейците”, затваряйки мача с 3:2 (25:19, 23:25, 25:23, 23:25, 15:12).

Първият сет стартира равностойно, но бургаският тим показа по-здрави нерви във финалните акорди на частта и натрупа аванс ое пет точки, като в крайна сметка затвори гейма на 17.

Вторият сет бе много изравнен, но пръв до геймбол стигна ЦСКА, който затвори частта при 25:23. Третият сет пък бе много зрелищен, като двата отбора играха добър волейбол, но Николай Учиков атакува по правата в самия край и Нефтохимик затвори третата част.

Четвъртият гейм бе солиден за ЦСКА, който през по-голямото време водеше в резултата. „Армейците” стигнаха до геймбол при 24:21, но Нефтохимик свали пасива до 23:24, но атака на Симеон Александров донесе успеха на ЦСКА в гейма.

Тайбрекът бе много оспорван, като в крайна сметка Нефтохимик наказа грешки на „червените”, за да приключат мача.