Нефтохимик се справи за втори път с Левски в WINBET Плейофите и се класира за финалната битка в шампионата при мъжете. Срещата беше повече от динамична и продължи над два часа, но в крайна сметка домакините спечелиха с 3:2 гейма (26:24, 23:25, 25:20, 23:25, 15:11).

Лина Главинова / LAP.bg
34 снимки

Първият гейм предложи интересни обрати и игра като премина и през равенство при 11:11. Постепенно Левски съумя да натрупа преднина до 21:17, но след 20-ата точка нещата се обърнаха и Нефтохимик съумя да затвори частта с 26:24.

Вторият гейм също беше равностоен като отново се нима през равенство 16:16, но постепенно "сините" наложиха волята си след средата на гейма и го затвориха с 25:23.

Последва нова размяна на геймове, за да се стигне до тайбрек. В заключителните мигове Нефтохимик показа класата си и след решителни две последни точки на Ники Николов и Жани Желязков затвори мача и серията с 15:11, 3:2 гейма и 2:0 победи.

Най-резултатен за успеха беше Денис Карягин с 15 точки (2 блокади), 14 точки реализира Жани Желязков. С по 12 точки приключиха Валентин Братоев (6 аса) и Илия Петков (3 аса, 2 блокади).

За съперника Боян Йорданов бе над всички с 20 точки (1 ас, 2 блокади). Самуил Вълчинов и Александър Николов пък се разписаха с по 10 точки (1 ас, 1 блокада).

На финала Нефтохимик ще играе с победителя от двойката Хебър - Монтана, като тимът от Пазарджик води с една победа.