Нефтохимик 2010 победи трудно с 3:2 (25:22, 18:25, 25:21, 19:25, 15:12) Монтана като гост в дербито от 19-ия кръг в шампионата на България по волейбол за мъже. Шампионите водеха с 8:3 в тайбрека, за да спечелят с 15:12 след повече от два часа игра. Преди това съперниците размениха по два гейма, като бургазлии на два пъти повеждаха в двубоя, но монтанци се добраха до решителна пета част.

Това беше 14-ти успех за Нефтохимик 2010 през кампанията и седми под ръководството на треньора Мартин Стоев. Домакините от Монтана се намират на пето място в шампионата, а Нефтохимик е трети. Посрещачът на бургазлии Бранимир Грозданов завърши като топреализатор на двубоя с 21 точки. За Монтана с 19 точки се отличи Кристиан Валчак.

В друга среща от кръга Левски София победи у дома Раковски с 3:0 (25:22, 25:9, 25:18). Николай Стефанов беше най-резултатен в полза на столичани с 13 точки.

В състава на "сините" играха само волейболисти, отраснали в школата на клуба. почивка за този двубой получиха Светослав Гоцев, Алехандро Торо и Майкон Морейра. Левски София е на второ място в класирането с 44 точки, докато Раковски заема 12-та позиция.