Отборът на Нефтохимик се класира за полуфиналите на волейболната Суперлига, след като записа втора чиста победа с 3:0 гейма срещу Левски в четвъртфиналната плейофна серия (играе се две победи от три мача). В зала „Христо Ботев“ в столицата в отделните части бургазлии се наложиха с 25:16, 25:17, 27:25.

Гостите владееха инициативата в първите два гейма. Във втория момчетата на Владо Николов стигнаха до равенство 13:13, но в крайна сметка бургазлии наложиха доминация и направиха 25:17.

Третият гейм бе изключително оспорван. „Сините“ вдигнаха оборотите, а в края спасиха два мачбола, преди да отиграят грешно една топка и да я пратят в аут, а след това сервис на Георги Петров бе посрещнат лошо и така Нефтохимик затвори мача.

Националът Николай Учиков бе най-резултатен за победителите с 24 точки, а Ален Джорджевич добави 10, а Георги Петров завърши с 8. За Левски, който завърши редовния сезон на шестото място, Смилен Мляков реализира 15 точки.

На полуфиналите Нефтохимик ще спори с ЦСКА, който по-рано победи с 3:0 гейма Пирин Разлог.

Иначе в другия мач Добруджа 07 надви Монтана с 3:0 (27:25, 25:18, 25:20). Така добричлии записаха втори успех в серията и си гарантираха място в следващия етап, където очакват Хебър.