ЦСКА спечели гостуването си на Пирин в Разлог с 3:0 (28:26, 25:23, 25:19) и с 2:0 победи се класира за полуфиналите в мъжкото волейболно първенство.

Сред равностойно начало на реванша възпитаниците на Александър Попов поведоха с 22:17, но домакините стигнаха до обрат и дори пропуснаха два геймбола при 24:23 и 25:24, след което столичани все пак измъкнаха частта с 28:26.

Вторият гейм започна с леко предимство на Пирин, но след 14:14 ЦСКА постепенно изгради преднина, която достигна до 23:18. Момчетата на Мирослав Живков спасиха два геймбола и намалиха до 23:24, но за повече нямаха сили.

В третата част софиянци стартираха с четири безответни точки, а след това увеличиха преднината си до 19:11 по пътя към крайния успех.
Най-резултатен за гостите беше Пламен Шекерджиев с 15 точки, Венцислав Георгиев завърши с 13, а Тодор Костов добави 12. За Пирин с 11 точки се отличи йордан Желязков.

ЦСКА, който завърши втори в редовния сезон, очаква на полуфиналите Нефтохимик./БТА