Монтана опука Левски на старта на волейболния сезон

Въпреки че беше напуснат от множество основни играчи през лятната пауза, тимът на Монтана започна по страхотен начин новия сезон във волейболното първенство. Момчетата на Даниел Пеев надделяха с 3:1 в София над смятания за фаворит тим на Левски.

В отделните части резултатът беше 25:22, 25:21, 21:25, 25:16 в полза на победителите. Така те тръгнаха с успех в новия сезон и дадоха заявка, че ще бранят позициите, завоювани през миналата кампания.

"Сините" започнаха по-добре и поведоха в началото на първия гейм, но постепенно изпуснаха инициативата и позволиха на съперника да дръпне. Това позволи на монтанци да вземат първата част с 25:22.

Във втората гостите не оставиха съмнения в превъзходството си и след 25:21 дръпнаха с 2:0 и направиха решителна крачка към победата. Левскарите отложиха неизбежното с успеха си в третия гейм с 25:21, но рухнаха в четвъртия.

В решителната част Монтана дръпна от самото начало, блокадата на гостите работеше перфектно и в крайна сметка след погром с 25:16 взеха четвъртия гейм, с което и крайния успех в двубоя.

В другите мачове от кръга Хебър победи Миньор с 3:0, а Пирин Разлог не остави никакви шансове на Черно море и го победи със същия категоричен резултат - 3:0.