Монтана взе първия мач от финалната серия в мъжкото волейболно първенство срещу Нефтохимик. В своята зала "Младост" в северозападния град домакините надделяха с 3:2 в изключително драматична битка.

Резултатът в отделните части беше 27:25, 23:25, 25:22, 23:25, 15:13 и монтанци взеха първата среща. Втората е в сряда и отново ще бъде в зала "Младост", а в серията се играе до три от пет победи.

Мачът започна равностойно, като Нефтохимик поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване. Битката продължи без значително предимство на някой от отборите, но все пак домакините дръпнаха с 16:15 точки при второто техническо прекъсване.

Монтана взе две точки аванс при 22:20 и 23:21, но гостите обърнаха до 24:23 и стигнаха до геймбол. На свой ред волейболистите на Монтана излязоха напред при 25:24 и в крайна сметка спечелиха гейма с 27:25 точки.

Домакините стартираха по-добре във втория гейм и поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване, а при второто резултатът бе 16:15. Постепенно волейболистите на Нефтохимик успяха да вземат преднина при 23:21 точки и затвориха гейма при 25:23, за да изравнят резултата в геймовете за 1:1.

Равностойната игра продължи и в третата част. Монтанци започнаха малко по-силно и поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване в третия гейм, а Нефтохимик изравни при 12:12. Но след това домакините взеха инициативата в свои ръце.

Монтана имаше преднина от 16:14 при второто техническо прекъсване в третия гейм и по-късно дръпна с 20:16. Домакините стигнаха до 24:21 и спечелиха гейма с 25:22 точки, за да поведат с 2:1.

Ролите се размениха в четвъртия гейм. Той тръгна по-добре за бургазлии, като гостите поведоха с 8:4 на първото техническо прекъсване. Монтана обаче успя да обърне развитието на гейма до 16:15 в своя полза при второто техническо прекъсване, но Нефтохимик стигна до успеха в гейма с 25:23 точки и 2:2 гейма.

Така се стигна до решителен тайбрек, в който отново битката беше ожесточена и войната за всяка точка беше много здрава. В крайна сметка домакините грешиха по-малко и затова взеха победа в тайбрека, с което дръпнаха и в серията с 1:0 победи.