Волейболният ЦСКА победи Левски в дербито на втория кръг на Суперлигата при мъжете. В столичната зала "Васил Симов" "червените" надвиха съперника с 3:2 гейма (25:21, 21:25, 25:15, 24:26, 15:11).

Вечното дерби започна равностойно. Равенството се запази до 6:6, когато Гордан Люцканов реализира за Левски. Атака на Мартин Павлов даде аванс на ЦСКА от 2 точки при 8:6. ЦСКА поведе с 4 точки при техническото прекъсване 12:8.

Ас на Марк МакГивърн намали разликата до 1 точки при 11:12, а два поредни аса на Иван Колев отново дадоха аванс на “червените” от 16:12.  Ас на Александър Николов намали резултата до 14:16.

ЦСКА поведе с 20:15 след атака в мрежата на Гордан Люцканов. Комбинация Палев - Лапков намчали резултата до 20:22.

ЦСКА стигна до геймбол при 24:21. Блокада на национала Теодор Тодоров срещу атака на Трифон Лапков даде успеха на “червените” в първата част с 25:21.

Lap.bg
21 снимки

В началото на втория гейм “сините” поведоха убедително, след като Христо Цветанов атакува в аут - 5:1.

След прекъсване, поискано от Александър Попов, Иван Колев намали до 3:5, а младият диагонал Димитър Димитров хвана на блокада атака на Александър Николов - 4:5. ЦСКА изравни при 5:5, след като Делчо Раев допусна грешка.

Марк Макгивърн отново изведе Левски напред при 6:5. Самуил Вълчинов атакува в мрежата за 6:6. Христо Цветанов атакува на скорост в центъра за 10:10.

Левски поведе с 2 точки при техническото прекъсване - 12:10. Двойна блокада на Теодор Тодоров и Димитър Димитров намали резултата до 13:14. ЦСКА изравни при 15:15 и 16:16. Блокада на Гордан Люцканов даде аванс от 2 точки на “сините” при 18:16 и Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА.

Мартин Павлов намали до 18:19. Единична блокада на Гордан Люцканов даде аванс от 4 точки за Левски при 23:19. Иван Колев намали до 21:23. Александър Николов се справи с тройна блокада и изведе “сините” до геймбол при 24:21. Ас на Гордан Люцканов и Левски спечели втората част с 25:21.

Домакините от ЦСКА поведоха с 6:3 в началото на третия гейм. Единична блокада на Христо Цветанов и ас на Владимир Станоков направиха резултата 12:8 при техническото прекъсване.

Разликата стана 6 точки при 18:12. Остра атака на Христо Цветанов и 20:13. ЦСКА поведе с цели 9 точки - 22:13. “Червените” спечелиха третата част с 25:15, след като Стоил Палев докосна мрежата.

“Сините” поведоха с 3:1 в началото на 4-ия гейм. ЦСКА изравни при 3:3 след единична блокада на неостаряващия 41-годишен Христо Цветанов. Равенството се запази до 8:8.

Две атаки в аут на Гордан Люцканов и ЦСКА поведе с 10:8 Теодор Тодоров направи 11:9. Трифон Лапков атакува в аут и ЦСКА поведе с 14:10 и 16:11. Троен блок намали разликата до 14:16.

Иван Колев атакува мощно по диагонала от зона 4 за 17:14. Трифон Лапков намали до 17:19 след успешен блокаут. Гордан Люцканов направи 18:20. Левски свали разликата само до точка при 20:21, след което Александър Попов взе прекъсване.

Резервата Милослав Димов би начален удар в аут - 20:22. Левски изравни при 22:22 след блокада. Мощна атака на Иван колев от зона 4 по диагонала и 23:22 за “червените”. Трифон Лапков изравни при 23:23 с атака по диагонала от зона 2.

Иван Колев атакува в аут и Левски стигна до геймбол при 24:23. Александър Попов взе второто си прекъсване за ЦСКА в този гейм. Младият Георги Татаров се справи с тройна блокада и 24:24. Трифон Лапков хвана на блокада атака на Иван Колев и резултатът стана 26:24 за Левски в 4-ата част.

В тайбрека волейболистите на ЦСКА поведоха със 7:4 след блокада срещу атака на Самуил Вълчинов. Мартин Павлов направи 10:7. При 11:7 Владимир Николов взе прекъсване за Левски.

Мартин Павлов изведе “сините” напред при 13:8. Самуил Вълчинов намали до 11:13, но младият Владимир Гърков би начален удар в аут и ЦСКА стигна до мачбол при 14:11. Страхотна единична блокада на Христо Цветанов донесе успеха на ЦСКА в тайбрека с 15:11 и 3:2 гейма в мача

За най-полезен играч в двубоя бе избран Мартин Павлов от ЦСКА, който бе най-резултатен с 19 точки.