Мъжкият ни национален отбор по волейбол победи Украйна 1 с 3:2 (25:20, 22:25, 23:25, 25:21, 16:14) в третия си мач от приятелския турнир „Купа Хоритца“ в Запорожие. Домакините разделиха националния си отбор на два почти равностойни състава — Украйна и Украйна 1, за да може да заменят отказалия се от участие в турнира в последния момент тим на Словения.

Възпитаниците на Силвано Пранди загубиха първия си мач в Запорожие от Украйна с 2:3, а във втория паднаха от европейския шампион Сърбия с 1:3.

Първата част се разви по вкуса на българите, които поведоха след много силни изяви на крайните ни нападатели Тодор Скримов и Мартин Атанасов. Стабилен на блок бе и Алекс Грозданов.

Втората част бе равностойна до 15:15, след което домакините натиснаха и изравниха.

Равностойната игра в третия гейм продължи до 21:21. Ян Ерещенко игра успешно по българската блокада за 23:22, но по-късно двоен блок спря атака на Аспарух Аспарухов и Украйна спечели третия гейм с 25:22.

„Лъвовете“ засилиха сервиса и посрещането, което доведе до изравняване. В тайбрека украинците дръпнаха с 13:10. След успешни блокади и ас на двоен блок на Мартин Атанасов и Алекс Грозданов — 12:13. Угис Крастинс взе прекъсване за Украйна. Ас на Тодор Скримов и равенство при 13:13. нов мощен сервис на Тодор Скримов даде възможност на блокадата ни да направи мачбол при 14:13. Тимофей Пулуян изравни при 14:14. Успешна атака на Алекс Грозданов и мачбол №2 за България при 15:14. Ал на Алекс Грозданов донесе успеха на България в тайбрека с 16:14 и 3:2 гейма в мача. Контролата бе последната официална за нашите преди старта на Евро 2021 на 1 септември.

БЪЛГАРИЯ — УКРАЙНА 3:2 (25:20, 22:25, 23:25, 25:21, 16:14)

БЪЛГАРИЯ: Сеганов 2, Чернокожев 15, Скримов 22, Атанасов 24, Н. Колев 7, Грозданов 17 (Мартин Иванов-либеро, Аспарухов 3)

УКРАЙНА: Остапенко 12, Шитков 3, Сидоренко 19, Ерещенко 14, Полиян 11, Дрозд  15 (Фомин-либеро, Брова-либеро)