Амбициозният тим на Хебър Пазарджик демонстрира още в първия си мач от Суперлигата, че тази година ще бъде един от факторите, с които всички съперници ще се съобразяват.

Като домакин Хебър победи с 3:1 гейма отбора на Монтана след 21:25, 25:21, 25:19, 25:20.

През лятото пазарджиклии направиха много сериозна селекция и заявиха шампионски амбиции, които изглежда ще бъдат с покритие.

В първия гейм домакините направиха голям брой грешки и закономерно го загубиха с 21:25. След това обаче грешките бяха минимизирани и от гейм на гейм Хебър заигра все по-добре.

Така закономерно тимът на Атанас Петров стигна до успеха в първия си двубой.

В първия мач от новото първенство ЦСКА победи с 3:0 гейма (25:20, 25:21, 25:13) Черно море. Миньор пък се справи с новака Дея Спорт Бургас след 3:0 (25:23, 25:21, 25:23).