Волейболният Левски надви с 3:2 гейма Добруджа 07 в мач от 19-ия кръг на Суперлигата. „Сините“ спечелиха след обрат, като в отделните части срещата се разви при (20:25, 31:33, 25:16, 25:21, 15:11).

Двубоят бе изключително оспорван, изпъстрен с много интригуващи мигове и запомнящи се отигравания.

Първият гейм премина под диктовката Добруджа 07, а втората част бе особено атрактивна. Двамата състава постоянно си променяха водачеството, като в крайна сметка гостите поведоха с 2:0.

Момчетата на Владо Николов контролираха мача в третата част и така намалиха изоставането. Любопитно е да се отбележи, че именно синът му Алекс Николов  отбеляза точката, с която бе затворен геймът.

В четвъртия гейм отново Левски владееш инициативата и така изравни, за да докара мача до тайбрек. Там „сините“ бяха по-концентрирани и така се поздравиха с успеха в мача.

Смилен Мляков бе най-резултатен за Левски с 29 точки. За гостите Игор Антонюк и Велизар Чернокожев реализираха по 19.

В класирането Левски е на 3-ото място, а Добруджа е позиция назад.

от четвъртък:
Черно море (Варна) - Дунав (Русе) - 0:3 (20:25, 21:25, 23:25)

11. Дея спорт Бургас 18 3 15 15:48 9
12. Миньор 18 2 16 14:50 6
* Заб. Броят на победите има приоритетно значение за класирането.