След победата на футболния Монтана над Левски в турнира за Купата на България в сряда, днес и волейболният мъжки тим от града надделя над "сините", този път във вътрешния шампионат. Монтанци биха Левски Боол с 3:0 у дома.

Те нямаха никакви проблеми срещу голобрадите юноши на столичния отбор. Домакините взеха отделните части с 25:12, 25:13, 25:10. Така излязоха еднолично начело на класирането в елита с три победи от три мача и 9 точки в актива.

"Сините" пък допуснаха трета поредна загуба от три двубоя и зад тях са само ЦСКА и КВК Габрово, които също като тях нямат актив до момента, но са с по-малко мачове.

Иначе габровци днес допуснаха поражение от Арда в Кърджали. Те оказаха съпротива само в първата част, но все пак домакините взеха чистия успех с 3:0 след 25:21, 25:13, 25:18 в отделните геймове.

В последния мач от днес Пирин Разлог победи у дима Нефтохимик 2010 с 3:0. В отделните части резултатът беше 25:18, 25:23,25:22 за домакините, които временно запазват втората позиция с 6 точки, колкото имат и гостите им, но с по-лошо геймово съотношение.