Волейболистките на Марица Пловдив победиха с 3:0 (25:19, 25:9, 25:21) Локомотив София в отложена среща от 10-я кръг в Национална волейболна лига Демакс. Марица трябваше да е домакин в срещата, но двата тима решиха двубоят да се играе в зала Локомотив в София, съобщават пловдивчанките.

Маричанки поведоха с 10:7, стигна се до 19:14, а първият гейм беше затворен след 25:19. Във втората част шампионките поведоха с 10:0, а до края на гейма дадоха само девет точки на своя съперник - 25:9. Третият гейм започна с преднина от четири точки за "жълто-сините" - 10:6, а Локомотив успя да изравни при 11:11. След това момичетата на Лазар Лазаров отново поведоха с разлика и след 25:21 приключиха двубоя в своя полза.

Марица е лидер в класирането с пълен актив от 33 точки, а Локомотив е на седмото място с 11.

В понеделник и вторник Марица ще изиграе два поредни мача с Берое (Стара Загора). Маричанки първо ще играят в среща от първенството срещу старозагорския тим, а след това е и полуфиналът в турнира Купа България.