Марица Пловдив постигна своята 131-а победа в Националната волейболна лига Демакс. Маричанки победиха ДКС Варна  като гост с 3:0 (25:19, 33:31, 25:21) гейма в отложена среща от седмия кръг в НВЛ. Мачът се играе в зала ДКС – Младост във Варна. Така шампионките записаха втора поредна победа във Варна, след като вчера се наложиха и над Перун.

Маричанки поведоха с 10:8 в първия гейм, стигна се до 19:12 за шампионките, а геймът беше взет от пловдивчанки след ас на Кристина Гунчева за 25:19. Във втория гейм домакините поведоха с 9:7, двете точки аванс за ДКС Варна с запазиха до 19:17, когато момичетата на Борислав Крачанов успяха да изравнят – 19:19. Последва страхотна драма, но геймът беше измъкнат от Жълто-сините с 33:31. Третият гейм също беше оспорван и се стигна до 14:12 за ДКС Варна, шампионките постепенно направиха преднина стигна се до 23:30, а след ас на Силвана Чаушева маричанки спечелиха двубоя след 25:21.

Най-резултатна за победителките стана Александра Миланова с 21 точки, а Силвана Чаушева добави 20, с 10 се отличи Симона Димитрова.

Симона Николова с 15 стана най-резултатна за ДКС Варна.

Така Марица завърши редовния сезон в Националната волейболна лига Демакс с пълен актив от 42 точки и със само три загубени гейма.

Следващата седмица маричанки стартират четвъртфиналните плейофи в НВЛ. Мачовете ще са на 10 и 11 март във Варна срещу Перун.